Artykuły


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Przy urządzaniu akwarium z Malawi na pewno często zastanawiamy się nad rodzajem skał jakie umieścić w zbiorniku. W tym artykule postaram się Państwu przybliżyć skały, które najczęściej występują w sprzedaży. 

-Granit - w sklepach zoologicznych pojawia się dość rzadko, natomiast pełno go w firmach produkujących nagrobki (wybieramy bryły nieregularne) i na polach. Nadaje się, mimo nikłego zakwaszania wody, do wykorzystania w akwarium z pyszczakami. Najatrakcyjniejszą odmianą są granity różowe i o odcieniu zielonkawym.

-Marmur - bardzo rzadko wykorzystywany, alkalizuje wodę. Możemy używać go jako dodatku do np. kwarcu. Koniecznie nieregularne bryły.

-Wapień - wkładamy małe kawałki, gdyż podobnie jak marmur alkalizują wodę. Można go brać z budowy:)

-Kwarc - popularna skała do akwarium, dostępna w sklepach, które zajmują się sprzedażą materiałów do dekoracji ogrodów. Ładne, duże bloki/bryły, najczęściej mlecznobiałe, chociaż występują też o zabarwieniu różowym. Bardzo dekoracyjne.

-Piaskowiec - są trzy odmiany tej skały - naturalna (żółta), czerwona i biała. Najpopularniejsza jest oczywiście żółta. Ładne kamienie o stonowanej barwie. Wykorzystuje się je do budowy grot dla mniejszych i większych ryb. Najczęściej sprzedawane są w zoologicznych na kilogramy (ok. 50gr-1zł za kilogram)

-Bazalt - skała wulkaniczna, zasadowy, często przypomina szkliwo. Czarny ładnie prezentuje się w akwarium.

-Alabaster - bardzo rzadko spotykany jako wystrój akwarium. Najładniejsza zielona odmiana

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!