Opisy ryb morskich


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

W naturze gatunek ten spotkamy m.in. w takich miejscach jak: Ocean Indyjski, Wietnam, Tajwan, Sulawesi, Singapur, Australia, Malediwy, Hong Kong, Filipiny, Papua Nowa Gwinea, Hawaje, czy Japonia.


Fot. Mariusz Król - Acanthurus nigricans

Zwierzęta te w zbiornikach osiągają na ogół około 20 cm wielkości, choć w naturze dorastają nawet do 25 cm długości ciała.

Jak wszystkie pokolce są ruchliwe i wymagają dość dużego zbiornika, który w tym przypadku powinien mieć minimum 500 litrów pojemności, choć zalecane są większe.

Gatunek ten jest bardzo ciekawie ubarwiony. Jego ciało to pomieszanie koloru czarnego, czarnego, fioletowego, czy niebieskiego. Pod okiem oraz w okolicach ust znajdziemy jasną plamę. Płetwy piersiowa, grzbietowa i odbytowa są zakończone jasnoniebieskim kolorem. Płetwa ogonowa jest jasna z żółtym, pionowym paskiem. Posiada zlokalizowany u nasady płetwy ogonowej ostry kolec, który potrafi złożyć.

W naturze preferuje okolice obrzeży rafy koralowej. Jak na pokolca jest to ryba o dość łagodnym usposobieniu, także do przedstawicieli swojej rodziny.

Podajemy wszelkiego rodzaju mrożonki jako urozmaicenie diety oraz karmimy głównie pokarmami roślinnymi np. na bazie spiruliny, czy algi nori. Ryby po przyzwyczajeniu do pokarmów podawanych przez akwarystę nie są wybredne.

Gatunek ten jest bardzo podatny na ospę, zwłaszcza w pierwszych dniach po wpuszczeniu do nowego zbiornika. Warto mieć to na uwadze i pamiętać o powolnym procesie aklimatyzacji.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!