Opisy ryb


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


Fot. Mariusz Król - Hyphessobrycon columbianus

Rodzina:

Kąsaczowate Characidae

Pochodzenie:

W naturze zamieszkuje Amerykę Południową (Kolumbia).

Wielkość:

Osiągają średnio około 6 cm długości ciała.


Fot. Mariusz Król - Hyphessobrycon columbianus

Dymorfizm płciowy:

Brak wyraźnych różnic pomiędzy samcem i samicą, choć samice są nieco mniejsze od samców.

Rozmnażanie:

Tarło jest dość agresywne, dlatego dobrze aby w zbiorniku były kryjówki, gdzie samice może znaleźć schronienie przed samcem. Po złożeniu i zapłodnieniu ikry należy odłowić dorosłe osobniki, które zjedzą ziarenka i młode. Maluchy wylęgają się mniej więcej po upływie około doby. Zaczynają pływać i w pełni żerować około 4 dni po wykluciu. Karmimy larwami solowca, drobnym pokarmem pylistym i pokarmem w płynie dla narybku.

Akwarium:

Ryby nie wymagają dużego zbiornika. Jeśli chcemy hodować tylko ten gatunek, to śmiało można się o to pokusić już w akwarium o długości około 50 cm z systematycznie podmienianą wodą o temperaturze od 23°C do 27°C i pH między 5,5, a 7. Jako dekoracji używamy korzeni, czy różnych kamieni. Akwarium dość gęsto obsadzamy roślinami. Pamiętamy o pozostawieniu miejsca do swobodnego pływania.

Pokarm:

Przyjmują praktycznie każdy pokarm. Karmimy je mrożonkami, pokarmami żywymi i suchymi.

Charakterystyka ogólna:

Ryby dobrze czują się w zbiornikach w grupie, dlatego warto zakupić kilka sztuk, dzięki czemu prezentuje się efektowniej. Dobrze czują się wśród dużej ilości roślin, w akwariach ze zbyt dużą wolną przestrzenią bywają nieśmiałe. Idealnie nadają się do towarzyskiego akwarium wielogatunkowego. Są rybami spokojnymi, które można polecić rozpoczynającym swoją przygodę z akwarystyką. Można również hodować z innymi małymi gatunkami.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!