Opisy ryb


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


Fot. Mariusz Król - Bedotia geayi

Rodzina:

Tęczankowate Melanotaeniidae

Pochodzenie:

W naturze spotkamy ją na Madagaskarze (Afryka).

Wielkość:

Osiągają średnio około 10 cm długości ciała.


Fot. Mariusz Król - Bedotia geayi

Dymorfizm płciowy:

Nie ma wyraźnego dymorfizmu płciowego, choć ciało samców jest nieco jaskrawiej ubarwione.

Rozmnażanie:

Ikra składana jest wśród roślinności, a tarło odbywa się stadnie. Narybek wylęga się po upływie około tygodnia, a po około 24 godzinach od wyklucia rozpoczyna żerowanie. Młode karmimy larwami solowca i stopniowo wraz ze wzrostem przestawiamy je na suche pokarmy.

Akwarium:

Ryby wymagają akwarium o długości około 100 cm z systematycznie podmienianą wodą o temperaturze od 22°C do 27°C i pH między 7, a 7,5. Warto zadbać o częściowe zaciemnienie zbiornika np. za pomocą roślin pływających. Akwarium gęsto obsadzamy roślinami, ale jednocześnie zostawiamy dużo wolnej przestrzeni do pływania. Należy zadbać o dobrą filtrację, woda musi być czysta, a ryby są wrażliwe na wahania parametrów i azotany.

Pokarm:

Przyjmują praktycznie każdy pokarm, więc karmimy mrożonkami, pokarmami żywymi i pokarmami suchymi. Dietę staramy się często urozmaicać. Nie pobiera pokarmu z dna.

Charakterystyka ogólna:

Ryby te dobrze czują się w stadach, dlatego decydując się na jej hodowlę należy zakupić kilka sztuk. Są zgodne, ruchliwe i towarzyskie, dzięki czemu idealnie nadają się do towarzyskiego akwarium wielogatunkowego. Z reguły pływają w środkowej warstwie wody w akwarium. Ma dość smukłe ciało i dwie płetwy grzbietowe.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!