Opisy ryb


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Rodzina:

Amiowate Amiidae

Pochodzenie:

W naturze ryba występuje w Ameryce Północnej.

Wielkość:

Jest to duży gatunek, który może dorastać do blisko 100 cm długości.

Dymorfizm płciowy:

Trudno odróżnić samca od samicy. Główną cechą ułatwiająca identyfikacje płci, jest okrągła (czarna) plamka w obwódce koloru żółtego, lub pomarańczowego, która znajduje się u nasady ogona (tylko u dorosłych samców). Dodatkowo samiec jest nieznacznie mniejszy od samicy.

Akwarium:

Ryby wymagają dużego zbiornika i minimalne akwarium dla średniej wielkości ryb to zbiornik od około 700 litrów pojemności. Woda powinna mieć temperaturę oscylującą w okolicach 25°C, o pH w okolicy 7. Jako podłoże stosujemy drobny żwir, lub piasek. Należy zadbać o dobre natlenienie, filtrację oraz częste podmiany wody.

Rozmnażanie:

Gatunek rozmnaża się tylko w środowisku naturalnym i brak jest informacji o rozmnożeniu go w akwarium.

Pokarm:

Ryby żerują głównie nocą, kiedy to polują na skorupiaki i mniejsze ryby. Karmimy wszelkiego rodzaju mrożonkami, które są ich pokarmem naturalnym.

Charakterystyka ogólna:

Gatunek jest dość agresywny i rośnie duży. Ryby powinny mieć dużo miejsca do pływania, a zbiornik dodatkowo obsadzamy roślinami pływającymi, które zapewniają im poczucie bezpieczeństwa. W zbiorniku pływają raczej w okolicy dna. Sugeruje się trzymanie ryb pojedynczo. Dla kilku osobników akwarium powinno być wielokrotnie większe.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!