Makroglony i glony


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


fot. Damian Tomczyk - Caulerpa taxifolia

Opisywany gatunek występuje w naturze m.in. w takich miejscach jak Japonia, Wietnam, Ocean Indyjski, Ocean Atlantycki, czy Chiny.

Należy do rodziny makroglonów Caulerpaceae.


fot. Damian Tomczyk - Caulerpa taxifolia

Nie wymagają dużego zbiornika do hodowli i przygodę z tym makroglonem śmiało można rozpocząć już w niewielkich zbiornikach o pojemności od 30 litrów. Woda musi posiadać w miarę dobre parametry i temperaturę od 18°C do 27°C. Przyczepia się samoistnie do skałek, jednak można go początkowo przymocować klejem np. żelowym do koralowców, lub gumką recepturką, którą po przyrośnięciu wyciągamy.


fot. Damian Tomczyk - Caulerpa taxifolia

Odżywia się w procesie fotosyntezy. Decydując się na ich hodowlę w zbiorniku należy wziąć pod uwagę to, że glony te potrafią bardzo szybko się rozrastać przez co w pewnym momencie mogą stać się plagą. Niekontrolowane zwłaszcza w małych zbiornikach zdecydowanie zdominują całe akwarium. Populację glona trzeba ciągle kontrolować. Idealnie nadaje się do refugium.

Rośnie w formie łodygi, która potrafi przyczepić się w wielu miejscach. Można to porównać do pełzania łodygi. Wypuszcza z niej liście, które przypominają trochę wyglądem liście palmy.

Gatunek zdecydowanie można polecić początkującym akwarystom morskim.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!