Makroglony i glony


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


fot. Mariusz Król - Ulva lactuca

Opisywany gatunek makroglona występuje w naturze w wielu miejscach np.: Urugwaj, Morze Arktyczne, Pakistan, Jamajka, Ghana, Insie, Madera, Costa Rica, Oman, Togo, Yemen, Kuwejt, Irak, Wenezuela, Kenia, Japonia, Morze Arabskie, Morze Bałtyckie, Nowa Zelandia, Ocean Indyjski, Wyspy Brytyjskie, Malezja, Mikronezja, Morze Andamańskie, Morze Jońskie, Morze Śródziemne, Egipt, Wyspy Wielkanocne, Wyspy Bożego Narodzenia, Wyspy Zielonego Przylądka, Zatoka Kalifornijska, Galapagos, Grecja, Hiszpania, Nowa Zelandia, czy Wybrzeże Europejskie.


fot. Mariusz Król - Ulva lactuca

Dorasta on nawet do 80 cm wielkości, choć z reguły spotykane są osobniki nie przekraczające 50 cm wielkości. W sprzyjających warunkach rozrasta się bardzo szybko. 

Akwarium do hodowli tego gatunku nie musi być duże i śmiało można rozpocząć ją w zbiornikach o pojemności od 50 litrów. Woda musi posiadać w miarę dobre parametry i temperaturę od 18°C do 29°C.


fot. Mariusz Król - Ulva lactuca

Odżywia się w procesie fotosyntezy. Decydując się na ich hodowlę w zbiorniku należy wziąć pod uwagę to, że glony te potrafią bardzo szybko się rozrastać przez co w pewnym momencie mogą stać się plagą. Populację glona trzeba ciągle kontrolować. Idealnie nadaje się do refugium. Jako ciekawostkę należy dodać, że sałata morska jest jadalna, ale mało smaczna.

Gatunek zdecydowanie można polecić początkującym akwarystom morskim.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!