Różne


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Wiele osób może się zastanawiać, czy akwarysta to tylko hobbysta, a może zawód? Kim tak naprawdę jest akwarysta?

Akwarysta to w najprostszym skrócie osoba, która zajmuje się akwariami, czy też całą dziedziną jaką jest akwarystyka.

Akwarysta może być osobą, dla której akwarystyka jest tylko hobby. Osoba taka zajmuje się akwarystyką głównie z zamiłowania, hoduje ulubione gatunki ryb, czy roślin i czerpie z tego tytułu satysfakcję.

Akwarysta może być także osobą, dla której jest to zawód. Akwarysta zawodowy na ogół specjalizuje się w danym rodzaju akwarystyki jak np. akwarystyka roślinna, morska, biotopowa. Jest hodowcą dla której zawód ten nie tylko jest hobby, ale także zawodem. Takie osoby na ogół pracują w sklepach, ogrodach zoologicznych, czy także oceanariach.

Akwaryści zarówno hobbyści, jak i zawodowi posiadają własne fora, grupy, a nawet kluby, czy stowarzyszenia które ich zrzeszają. Są to organizacje ogólnokrajowe, a także działające na terenie konkretnych miast.

Istnieje wiele osób, które są znane i szanowane w świecie akwarystyki ze względu na swoje osiągnięcia.

W akwarystyce organizowane są również wszelkiego rodzaju konkursy np. wiedzy akwarystycznej, fotografii akwarystycznej, czy też na najładniejsze akwarium.

Dodatkowo akwaryści posiadają swoje źródła wiedzy jak portale o tematyce akwarystycznej, których najlepszym przykładem jest Akwarysta.EU (portal o akwarystyce morskiej i słodkowodnej).

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!