Opisy ryb


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


Fot. Ronald Marcos (author FB) - Corydoras punctatus

Rodzina:

Gatunek ten należy do rodziny Kiryskowatych Callichthyidae.

Pochodzenie:

W naturze zamieszkuje Surinam (Ameryka Południowa).

Wielkość:

Osiągają średnio około 5 cm długości ciała.

Dymorfizm płciowy:

Brak wyraźnych różnic pomiędzy samcem i samicą. Samice są jednak nieco grubsze i niewiele większe od samców.

Rozmnażanie:

Rozmnażają się składając ikrę grupowo, jak to z kiryskami bywa. Niestety mimo tego, że udało się je już rozmnożyć w domowych zbiornikach, nie jest to niestety łatwe i nadal jest bardzo mało informacji na ten temat.

Akwarium:

Zbiornik do hodowli tego gatunku powinien mieć minimum 60 cm długości z systematycznie podmienianą wodą o temperaturze od 22°C do 26°C i pH pomiędzy 6, a 7,5. Jako dekoracji używamy wszelkiego rodzaju kamieni (najlepiej zaokrąglonych), korzeni, czy łupin kokosa w celu stworzenia kryjówek. Na dnie usypujemy drobny, nieostry żwir, obsadzamy roślinnością, ale również pozostawiamy miejsce do swobodnego pływania. D0brze czują się w większych ławicach.

Pokarm:

Ryby nie są wybredne i przyjmują praktycznie każdy pokarm. Karmimy zarówno pokarmami mrożonymi, żywymi, jak i namoczonymi pokarmami suchymi.

Charakterystyka ogólna:

Ryby są bardzo spokojne i towarzyskie. W zbiorniku czują się dobrze w grupie, nie tylko w swoim gatunku, ale również z innymi kiryskami. Są raczej bezproblemowe i można łączyć je z każdymi, nawet niewielkimi rybami.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!