Opisy ryb morskich


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


Fot. Mariusz Król - Dendrochirus brachypterus

W naturze zamieszkuje takie miejsca jak: Tanzania, Mozambik, Indie, Wietnam, Afryka, Australia, Egipt, Bali, Filipiny, Indonezja, Guam, Japonia, Kenia, Indopacyfik, Malezja, Mauritius, Morze Andamańskie, Mikronezja, Morze Czerwone, Nowa Kaledonia, Papua Nowa Gwinea, Ocean Indyjski, Queensland, Sulawezi, Szeszele, Samoa, Tonga, Timor, Mayote, czy Wyspy Salomona.

Należy do rodziny Skorpenowate Scorpaenidae i dorasta do 17 cm długości ciała.

Młode osobniki można trzymać już w akwarium około 200 litrów pojemności, natomiast dorosłe wymagają więcej przestrzeni około 500 litrów. Parametry wody powinny być stabilne, a temperatura wynosić od 22°C do 28°C. W akwarium powinna znajdować się duża ilość żywej skały.

Usposobienie ryb jest w miarę spokojne, natomiast jest drapieżnikiem i może zjadać mniejsze od siebie ryby oraz skorupiaki.

UWAGA! Zwierzę posiada kolce jadowe z trucizną. Jest niebezpieczne również dla człowieka. Jeżeli dojdzie do ukłucia należy włożyć miejsce, w którym znalazł się kolec jadowy do jak najcieplejszej wody, ponieważ trucizna oparta jest na białkach, a te w wysokiej temperaturze się ścinają.

Karmimy mrożonkami typu małe ryby, skorupiaki i krewetki. Czasami ryby wprowadzone dopiero do naszego akwarium nie chcą przyjmować mrożonek i należy zakupić wtedy żywe krewetki do celów pokarmowych, a ryby stopniowo przyzwyczajać do pokarmów mrożonych.

Ryby nie nadają się dla początkujących akwarystów morskich.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!