Opisy ryb


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Rodzina:

Długonosowate Mastacembelidae

Pochodzenie:

W naturze gatunek ten spotkamy w Indonezji, na Półwyspie Indochińskim, Półwyspie Malajskim, Półwyspie Koreańskim, czy na Tajwanie.

Wielkość:

Osiągają średnio około 15 cm długości, choć w akwarium z reguł są nieco mniejsze.

Dymorfizm płciowy:

Brak różnic pomiędzy samcem, a samicą tego gatunku.

Rozmnażanie:

Jest rybą jajorodną. W warunkach akwariowych rozmnożenie gatunku jest niezwykle trudne i praktycznie się nie zdarza.

Akwarium:

Zbiornik powinien mieć minimum 80 cm długości. Woda o temperaturze od 24°C do 28°C i pH od 6 do około 7. Jak zawsze należy zadbać o jej dobrą filtrację i systematyczne podmiany.

Pokarm:

Ryby bardzo rzadko podpływają do powierzchni w celu pobrania pokarmu, czasami wcale. Większość czasu spędzają przy dnie i tam pobierają głównie wszelkiego rodzaju pokarmy pochodzenia zwierzęcego. Karmimy mrożonkami oraz żywymi larwami wszelkich owadów. Praktycznie nie pobierają pokarmów suchych. Czasami zdarza się zaobserwować jednak, jak próbują podskubywać opadnięte płatki, czy granulki.

Charakterystyka ogólna:

U tego gatunku można zaobserwować bardzo ciekawe zachowanie. Ryby zakopują się w piasku i wystawiają z niego tylko głowę. Warto zadbać o odpowiednią ilość wszelkiego rodzaju kryjówek. Wykazuje agresję w stosunku do przedstawicieli swojego gatunku. Poza tym są bardzo łagodne i idealnie nadają się do zbiornika z innymi łagodnymi gatunkami.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!