Pokarmy żywe i mrożone


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


fot. Mariusz Król - Ochotka

Ochotki to larwy owadów z rodziny muchówek. Często mówi się, że są to czerwone larwy komara, ale warto zaznaczyć, że tak naprawdę Ochotkowate, to rodzina owadów bardzo podobnych do komarów, ale nie komary, należące do rodziny Komarowatych.
W naturze Ochotkę spotkamy w miejscach często zanieczyszczonych i do tego ubogich w tlen. Niestety wpływa to na jej jakość, ponieważ te larwy ochotki kumulują wszelkiego rodzaju toksyny w swoim organizmie. Karmienie ochotką może być dość niekorzystne zwłaszcza częste. Raczej nie są to bardzo duże larwy, choć te stosowane w wędkarstwie są nieco większe niż te stosowane w akwarystyce. Kolor intensywnej czerwieni i ich ruchy w wodzie powodują, że są chętnie zjadane przez ryby.
Jako że w naturze nie przeszkadza im ubogość tlenu, tak też w takim woreczku w jaki są pakowane pokarmy żywe potrafią żyć naprawdę bardzo długo (nawet kilka tygodni).
Warto zaznaczyć, że ochotka jest pokarmem bardzo kalorycznym i dość ciężkostrawnym. Może ona powodować chociażby otłuszczenie układu pokarmowego ryb. Należy pamiętać, aby starać się karmić tym pokarmem raczej bardzo rzadko, a przede wszystkim nie stosować jej jako pokarm główny. Dodatkowo warto ją przepłukać, aby nie przenieść sobie z nią nic do akwarium.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!