Owoce i warzywa
Reklama
Arbuz

Czy wiedzieliście o tym, że arbuz może nadawać się jako pokarm dla ryb? Jakie ryby będą z tego owocu w akwarium zadowolone?

Otóż to nie jest żaden mit. Arbuz rzeczywiście nadaje się do akwarium w formie pokarmu dla wszystkich ryb roślinożernych.

Najbardziej zadowolone z podania tego smakołyku będą oczywiście wszelkiego rodzaju zbrojniki i pyszczaki.

W jaki sposób przygotować arbuz przed podaniem?

Jak wszystkie pokarmu przygotowane przez akwarystów, arbuz również musi zostać odpowiednio "spreparowany" przed wrzuceniem go do zbiornika.

Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby owoc był świeży. Kroimy go na małe plasterki i pozbawiamy pestek. Takie kawałki należy dobrze umyć pod bieżącą wodą, lub w wodzie z filtra odwróconej osmozy. Następnie umieszczamy arbuza w akwarium i pozostaje nam już tylko patrzeć jak zajadają się nim ryby.

WAŻNE:

Jeżeli sami czasami przygotowujemy różnego rodzaju mrożonki dla naszych podopiecznych, tego owocu nie powinniśmy w nich używać. Arbuz nadaje się w formie pokarmu tylko na świeżo. Nie zjedzone resztki staramy się w miarę możliwości usunąć z akwarium. Owoc ten w ponad 90% składa się z wody i zawiera niewielką ilość witamin oraz składników mineralnych. Arbuzy są za to bogate w przeciwutleniacze takie jak likopen, beta-karoten, luteina, zeksantyna i kryptoksantyna.

 

© Akwarysta.EU 2014 - 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!