Mięczaki morskie


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


Fot. Mariusz Król - Tridacna maxima

W naturze zamieszkuje takie miejsca jak: Morze Czerwone, Mauritius, Mikronezja, Nowa Kaledonia, Papua Nowa Gwinea, Palau, Wyspy Salomona, Wyspy Marschalla, Wyspy Cooka, Vanautau, Timor, Tajwan, Tonga, Tajlandia, Singapur, Samoa, Szeszele, Polinezja Francuska, Malezja, Madagaskar, Japonia, Malediwy, Afryka Zachodnia, Chiny, Fiji, Inopacyfik, Indonezja, Australia, Guam, czy Filipiny.

Należy do rodziny Przydaczniowatych Tridacnidae.

ZOBACZ NASZ FILM
Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/-W5uZ_0IUeY

Zbiornik dla tego gatunku nie musi być bardzo duży i śmiało można trzymać ją już w akwariach o pojemności od 200 litrów (dotyczy to jednak niewielkich osobników). Dorosłe małże wymagają większego zbiornika o wielkości nawet 1000 litrów pojemności. Parametry wody powinny być stabilne, a woda mieć temperaturę od 22°C do 27°C.

Małże dorastają średnio do 30 cm wielkości. 

Karmimy je drobnymi mrożonkami, aczkolwiek odżywiają się głównie za pomocą światła przez symbiotyczne glony (zooksantele).

Wymagają one dojrzałego zbiornika. Zaraz po zakupie umieszczamy je w ciemnym miejscu zbiornika, aby mogły przyzwyczaić się do nowego oświetlenia. Stopniowo przemieszczamy je później w miejsce, gdzie chcemy osadzić je docelowo. Jeżeli zwierzę przytwierdzi się do miejsca NIE WOLNO odrywać go, ponieważ uszkodzimy muszlę, a zwierzęta są bardzo wrażliwe nie tylko na parametry, ale i wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Zwierzę nie nadaje się dla początkujących akwarystów.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!