Koralowce miękkie


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

fot. Mariusz Król - Discosoma sp. 20

Jest to bardzo ciekawy koralowiec miękki sprawiający wiele radości zwłaszcza początkującym akwarystom morskim. Powód jest oczywiście bardzo prosty.

Discosomy jak wszystkie grzybowieńce nie mają dużych wymagań jeżeli chodzi o parametry. Poza tym są bardzo kolorowe i występują w wielu odmianach barwnych. Dodatkowo potrzebują niewielkiego oświetlenia i małej cyrkulacji.

ZOBACZ NASZ FILM
Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/DxTj7m5opU0

Czasami zdarza się, że korale ułożone w zbyt silnej cyrkulacji same przemieszczają się w inne miejsce w naszym akwarium, tak aby cyrkulacja im odpowiadała.


fot. Mariusz Król - Discosoma sp. 20

"Grzybki" - bo tak często są nazywane, pochodzą z Indopacyfiku. Dorastają nawet do 8 centymetrów średnicy. Odżywiają się głównie przez zooksantele.

Nie są zbytnio agresywne. Woda powinna mieć temperaturę 24°C - 28°C. Należy uważać, aby nadmiernie nie zarosły akwarium.

Przy dobrych warunkach szybko się rozrastają. Można wtedy odrywać je od skałek i tworzyć szczepki, natomiast należy zachować przy tym olbrzymią ostrożność. Zaleca się zakładanie okularów ochronnych oraz rękawiczek (polecam rękawiczki bezpudrowe). Rękawiczki te dostaniemy praktycznie w każdej aptece. Środki ostrożności są potrzebne ze względu na truciznę, którą koralowce podczas tego rodzaju prac potrafią tryskać. Jeżeli substancja nieszczęśliwym trafem dostanie się do naszego oka, należy przepłukać oko, a następnie niezwłocznie udać się do lekarza. Podobnie jeżeli substancja dostanie się do naszego krwiobiegu np. przez skaleczenie.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!