Ukwiały


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

fot. Mariusz Król - Condylactis gigantea

W naturze gatunek spotkamy w takich miejscach jak: Bahamy, Karaiby, Kuba, USA, Brazylia, Ocean Atlantycki, Floryda, Meksyk, Bermudy, Kanada, czy Belize.

Należy do ukwiałów symbiotycznych, czyli takich, które mogą być zamieszkiwane przez "błazenki" oraz do rodziny Actiniidae.

fot. Mariusz Król - Condylactis gigantea

Minimalna wielkość akwarium do hodowli to około 120 litrów pojemności. Parametry wody powinny być stabilne, a woda mieć temperaturę od 23°C do 27°C.

Zwierzęta te dorastają średnie do około 30 cm wielkości i wymagają średniego oświetlania oraz średniej cyrkulacji wody. Tak naprawdę ukwiał sam znajdzie sobie odpowiednie miejsce w zbiorniku, które będzie mu odpowiadało.

fot. Mariusz Król - Condylactis gigantea

Prezentowana odmiana barwna jest bardzo rzadko spotykana i ceniona przez akwarystów ze względu na kolory. Ukwiał jest żółty fluo (czyli świeci w niebieskim świetle) z fioletowymi końcówkami na mackach oraz jasną, lub różową stopą.

Zwierzęta te odżywiają się dzięki światłu, ponieważ zawierają zooksantele (symbiotyczne glony). Mimo wszystko należy je dokarmiać raz na jakiś czas mrożonkami. Dobrze do tego celu nadają się np. krewetki koktajlowe.

Kupując zwierzaka warto zwrócić uwagę na jego stopę, które nie powinna być uszkodzona. Dodatkowo warto go długo aklimatyzować.

Ukwiały te mnożą się przez podział i są dość agresywne w stosunku do innych mieszkańców, których mogą parzyć. Dodatkowo zwierzęta te mogą "spacerować" m.in. w celu znalezienia bardziej dogodnego dla siebie miejsca.

Zwierzę nie nadaje się dla początkujących akwarystów.

© Akwarysta.EU 2014 - 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!