Opisy ryb morskich


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


Fot. Mariusz Król - Pictichromis porphyrea

W naturze spotkamy ją w takich miejscach jak: Pacyfik zachodni, Palau, Papua Nowa Gwinea, Samoa, Tajwan, Tonga, Wyspy Marschalla, Wyspy Ryukyu, Japonia, Mikronezja, Fiji, Molukken, Ocean Indyjski, Wake, Papua, czy Kiribati.

Jest bardzo ciekawą i śmieszną już z wyglądu rybą, która należy do rodziny Diademkowatych Pseudochromidae i dorasta do 8 cm długości ciała. Możemy pokusić się o jej hodowlę już w akwarium o pojemności od 200 litrów (tylko ten gatunek), lub od około 300 litrów wzwyż ze stabilnymi parametrami wody i temperaturą od 23°C do 27°C. W zbiorniku musi znajdować się bardzo dużo kryjówek z żywej skały.

Ryby wpuszczamy do akwarium jako jedne z ostatnich, a nawet ostatnie, ponieważ są bardzo agresywne. Mimo niewielkich rozmiarów potrafią zaatakować ryby nawet 3 razy większe od nich. Zyskuje sympatyków głównie ze względu na ubarwienie. Ciało jest koloru różowo-fioletowego z niebieskim okiem.


Fot. Mariusz Król - Pictichromis porphyrea

Karmimy ją pokarmami mrożonymi takimi jak artemia, mysis, krewetki koktajlowe, ikra langust oraz pokarmami suchymi.

Ryby nie nadają się dla początkujących akwarystów i nie potrafią żyć w zgodzie z innymi osobnikami tego samego gatunku (trzymamy pojedynczo).

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!