Opisy ryb morskich


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!


fot. Mariusz Król - Pygoplites diacanthus

W naturze gatunek ten spotkamy w takich miejscach jak: Malezja, Australia. Mozambik, Morze Czerwone, Chiny, Japonia, Ocean Indyjski, Wietnam, Indopacyfik i wielu innych.


fot. Mariusz Król - Pygoplites diacanthus

Ta bardzo ciekawa ryba należy do rodziny Pomakantowatych Pomacanthidae i dorasta do 25 cm długości ciała, choć na ogół są nieco mniejsze. Wymaga sporego zbiornika i można hodować ją w akwarium o pojemności od 700 litrów (choć zalecane większe) ze stabilnymi parametrami wody i temperaturą od 23°C do 27°C.

Przyjmuje wszelkiego rodzaju pokarmy mrożone, a także roślinne jak chociażby algi nori. Można również podawać pokarmy suche.


fot. Mariusz Król - Pygoplites diacanthus

Jest to piękna ryba o cudownym ubarwieniu, które sprawia że jest pożądana przez wielu akwarystów morskich. Na jej ciele znajdziemy odcienie kolorów pomarańczowego, białego, niebieskiego, czarnego czy fioletu. Dodatkowo przeplatanie się kolorów w formie pasów daje imponujący efekt.

Niestety zwierzęta te mogą podskubywać polipy koralowców, a ich przysmakiem są wszelkiego rodzaju gąbki i osłonice. W naturze często wyskubuje je z wnętrza najróżniejszych grot.

Ryby nie nadają się dla początkujących akwarystów.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!