Skorupiaki


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

fot. Mariusz Król - Rak niebieski

Jest to bardzo ciekawa odmiana raka, która w naturze nie występuje w tak pięknym ubarwieniu. Jeżeli chodzi o środowisko naturalne, to pochodzi z Australii.

Jak już wcześniej wspomniałem w naturze nie posiada tak pięknego ubarwienia (jest szary, czasami lekko niebieskawy). Piękna niebieska barwa została wyhodowana w akwarium. Czasami spotykany jest również jako rak Yabby.

Ten skorupiak dorasta nawet do 15 cm długości. Wymaga więc sporego zbiornika (minimum 50 litrów na osobnika) i przyjmuje się, że tak naprawdę powinniśmy trzymać je w parach, lub pojedynczo.


fot. Mariusz Król - Rak niebieski

Jest wszystkożerny, aczkolwiek przede wszystkim odżywia się resztkami pokarmu i detrytusem. Preferuje również obumarłe resztki roślin.

Czy zaatakuje ryby?

Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od karmienia. Jeżeli raki nie będą głodne, to powinny zignorować one obecność ryb w naszym zbiorniku.

Kanibal?

Jak to cheraxy jest kanibalem. Najczęściej zjawisko to można zaobserwować podczas zrzucania wylinki. Wtedy to osobnik po jej zrzuceniu jest bardziej narażony na atak swojego pobratymca.

Rak budowniczy?

Rak niebieski jest "budowniczym", jeżeli chodzi o kopanie. Bardzo lubi on przesiewać w ten sposób nasze podłoże, co warto wziąć pod uwagę podczas urządzania zbiornika.

Moim zdaniem rak wygląda na niepoczytalnego agresora, który ma ochotę wszystko zburzyć, ale jest na pewno ciekawą propozycją dla osób gustujących w skorupiakach.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!