Różne
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Przypominamy o zbliżających się wrocławskich targach Zoo Botanica 2015 oraz łódzkich Pet Fair. Gościem specjalnym zaproszonym przez wydawnictwo Pet Publications, które jest wydawcą Magazynu Akwarium miał być Chris Lukhaup. Niestety z powodu ważnych spraw rodzinnych, odwołał on swoje prelekcje.

Oprócz tego wydawnictwo przygotowało sympozjum z udziałem innych znanych akwarystów w naszym kraju, takich jak Paweł Szewczak, czy Marcin Wnuk.

Poniżej przedstawiamy Plan Sympozjum, które odbędzie się 13.09.2015 w trakcie targów Zoo Botanica we Wrocłąwiu.

10:15 - Rozpoczęcie Sympozjum

10:30 - BUCEFALANDRY - ROŚLINY NIEZWYKŁE temat poruszy: Paweł Szewczak, AtollZoo

11:15 - POKAZ ZAKŁADANIA DUŻEGO AKWARIUM W STYLU NATURALNYM temat opracował: Marcin Wnuk, peHa:68

13:00 - CIEMNA STRONA TERRARYSTYKI temat opowie: Barłomiej Gorzkowski, Fundacja Epicrates, Egzotarium w Lublinie

Prelegent będzie poruszał tematy związane z podejściem różnych typów hodowców do posiadania zwierzęcia terraryjnego i związane z tym problemy. Nakreśli historyczny rys uprawiania tego hobby oraz obraz teraźniejszości w kontekście sprzedaży zwierząt w sklepach stacjonarnych i internetowych. Kolejny aspekt wykładu to temat przypadkowych i celowych porzuceń zwierząt do środowiska. Prelegent zapozna też z działalnością Egzotarium przy Schronisku Bezdomnych Zwierząt w Lublinie - jedynego w Polsce centrum rehabilitacji gadów i płazów oraz ośrodka edukacyjnego. Opowie o przypadkach interwencji prowadzonych przez wolontariuszy z Fundacji Epicrates. Sponsorem wykładu jest firma Terrpol.

14:00 - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW AKWARYSTYCZNYCH (scena główna)

14:30 - NAGRODY IM. DARKA FIRLEJA - wręczanie statuetek przez Magazyn Akwarium

15:00 - POKAZ ZAKŁADANIA NANOAKWARIUM W STYLU NATURALNYM temat zaprezentuje Marcin Wnuk, peHa:68

16:00 - Zakończenie


Chris Lukhaup - jest specjalistą od bezkręgowców i skorupiaków na całym świecie. Podczas swoich wypraw odkrył wiele gatunków i odmian zwierząt na całym świecie. Niewątpliwy fanatyk akwarystyki i autorytet w swojej dziedzinie.

Fot. Chris Lukhaup


Fot. Chris Lukhaup


Fot. Chris Lukhaup


Fot. Chris Lukhaup


Fot. Chris Lukhaup


Fot. Chris Lukhaup


Fot. Chris Lukhaup


Fot. Chris Lukhaup


Fot. Chris Lukhaup


Paweł Szewczak - jest właścicielem firmy AtollZoo, której nazwę zna chyba każdy. Jako jeden z pierwszych w naszym kraju zaczął hodowlę skorupiaków, jakimi są krewetki słodkowodne. Jego imię i nazwisko jest znane prawie każdemu polskiemu akwaryście. Dodatkową pasją jest sztuka Bonsai.


Marcin Wnuk - aquascaping to jego pasja. Jest mistrzem w swojej dziedzinie i chyba jednym z najbardziej znanych aquascaperów w naszym kraju. W Warszawie możemy go spotkać w prowadzonym przez niego studiu akwarystyki naturalnej peHa:68, które powinien odwiedzić każdy zapalony akwarysta. Oprócz tego Marcin specjalizuje się w zakładaniu zbiorników w stylu japońskim, a także zajmuje się szkoleniami dotyczącymi zakładania akwariów.


Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!