Opisy ryb
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Reklama
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Rodzina:

Długonosowate Mastacembelidae

Pochodzenie:

W środowisku naturalnym gatunek ten można spotkać w Chinach, Wietnamie, Tajlandii, Idiach, Indonezji, na Półwyspie Malajskim, czy na Półwyspie Koreańskim.

Wielkość:

Są dość dużym gatunkiem i dorastają nawet do około 35 cm długości ciała, choć w akwarium nie przekraczają z reguły 30 cm długości.

Dymorfizm płciowy:

Brak różnic pomiędzy samcem, a samicą tego gatunku.

Rozmnażanie:

Jest rybą jajorodną. Nie jest rozmnażana w domowych zbiornikach akwariowych.

Akwarium:

Zbiornik powinien mieć minimum 120 cm długości, co wiąże się z wielkością dorosłych osobników. Woda o temperaturze od 24°C do 28°C i pH od 6 do około 7. Jak zawsze należy zadbać o jej dobrą filtrację i systematyczne podmiany.

Pokarm:

Karmimy wszelkiego rodzaju larwami owadów, które ryby pobierają z dna. Nie chcą przyjmować pokarmów suchych, choć czasami się to zdarza.

Charakterystyka ogólna:

Ryby te są bardzo łagodne, choć przejawiają agresją wewnątrzgatunkową. Idealnie nadają się do akwarium z innymi łagodnymi rybami. Można zaobserwować jak zakopują się w podłożu, z którego wystawiają tylko głowę. Należy zadbać o liczną ilość kryjówek w akwarium. Są ciekawe pod względem zachowania.

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!