Prasa


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Kwietniowa okładka MA

W najnowszym numerze Magazynu Akwarium:

Stałe rubryki: Aktualności, W obiektywie Kocana, Ciekawostki, Encyklopedia MA, Ambitny sklep, Listy do Redakcji, Produkty na rynku, Zapowiedzi

Adam Biernacki: Prawie Rio Negro i prawie „Wild Discus”
Otrzymujemy od Państwa liczne prośby o prezentację zbiorników biotopowych. Zapraszamy zatem do zapoznania się z materiałem ilustrującym najprawdziwsze akwarium biotopowe dla dyskowców, mające imitować wody Rio Negro. Na tej podstawie można się przekonać, że zbiornik taki nie tylko świetnie odpowiada potrzebom tych pięknych ryb, ale stanowi jednocześnie niebanalną ozdobę mieszkania…

Maciej Kostecki: Rośliny w akrylu, cz. 1
Wielu z nas marzy o posiadaniu naprawdę dużego zbiornika. Wszystkim miłośnikom akwarystyki w rozmiarze XXL polecamy pierwszą część tryptyku o budowie, aranżacji i pielęgnacji akwarium roślinnego o pojemności – bagatela – 4000 l. Co więcej, do jego konstrukcji użyto nie tradycyjnego szkła, ale polimetakrylanu metylu, zwanego popularnie akrylem.

Marcin Szuchnik: Trochę o motorach, owadach i rybach… Moja „mała Azja” – Akysis vespa, czyli osa w akwarium
Wody Azji stanowią dom dla wielu oryginalnych i mało znanych akwarystom ryb. Zapraszamy na spotkanie z jednym z takich właśnie stworzeń. To maleńki sumik Akysis vespa, z wielu względów zwany po prostu „osą”…

Piotr Barański, Marcin Szuchnik: Królowa wężogłowów – szlachetne urodzenie zobowiązuje. Channa barca, niepowtarzalna piękność z Azji
Do tej ryby wzdychają tęsknie coraz liczniejsze rzesze miłośników wężogłowów. Nie bez racji jest ona uznawana za najpiękniejszego przedstawiciela swojej rodziny. Wyobraźnię pasjonatów rozpala również fakt, że jeszcze nikomu nie udało się rozmnożyć jej w akwarium. Zapał studzi tylko zawrotnie wysoka cena, jaką trzeba za nią zapłacić. Oto Channa barca – bajecznie kolorowy wężogłów, wokół którego narosło wiele akwarystycznych plotek i mitów…

Stefan Kisielowski: Nowe karmy z ula dla hodowców zwierząt w akwariach i terrariach
W ciągu ponad półtora wieku rozwoju nowoczesnej akwarystyki w żywieniu ryb stosowano najrozmaitsze pokarmy. Okazuje się jednak, że wciąż odkrywane są nowe, alternatywne źródła ich pochodzenia. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą propozycją, której autorzy w poszukiwaniu wartościowej karmy dla ryb zajrzeli do… pszczelego ula.

Joanna i Paweł Zarzyńscy: Trochę inne kiryski
Nie pstre, nie spiżowe, ale żółte w czarne paski. Przedstawiamy trzy oryginalne gatunki kirysków i – przy okazji – przypominamy o warunkach, jakie należy zapewnić w akwarium tym towarzyskim, dekoracyjnym i niebywale interesującym sumikom.

Julia Sarnowska: Amanie – elegantki z Afryki
Rośliny te wyróżniają się wśród innych gatunków o elongacyjnym wzroście pędów pysznymi kolorami oraz zmiennością wyglądu. Szczególne jest również ich pochodzenie, w środowisku naturalnym rosną bowiem wzdłuż brzegów rzek „Czarnego Lądu”. Przed Państwem przedstawicielki rodzaju Ammania – rośliny, które mogą stanowić unikalną ozdobę nawet najbardziej wysmakowanego akwarium dekoracyjnego.

Mariusz Król: Pterapogon kauderni – jak „malawijski pyszczak” (www.Akwarysta.EU) - SZCZEGÓLNIE POLECAMY ARTYKUŁ MORSKI NASZEGO REDAKTORA NACZELNEGO
Jubilerek, gwiazdka żaglówka – stworzenie to ma wiele potocznych nazw. Wśród innych morskich ryb wyróżnia się jednak oryginalnym zwyczajem rozrodczym – niczym rasowy „pyszczak” z Malawi inkubuje ikrę i larwy we wnętrzu własnego pyska. Jak rozmnożyć Pterapogon kauderni w akwarium? Zapraszamy do lektury artykułu opartego na osobistych doświadczeniach jego Autora.

Dawid Kupiec: Akwarium – moja pasja
Akwarystyka jest dobra na wszystko. To nie pusty slogan, ale szczera prawda. Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkowym felietonem, którego kanwę napisało samo życie… Ukazuje on rolę akwarystyki i wpływ tego hobby na budowanie wokół siebie nowego, lepszego świata.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!