Pokarmy żywe i mrożone
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish


fot. Mariusz Król - Ochotka

Ochotki to larwy owadów z rodziny muchówek. Często mówi się, że są to czerwone larwy komara, ale warto zaznaczyć, że tak naprawdę Ochotkowate, to rodzina owadów bardzo podobnych do komarów, ale nie komary, należące do rodziny Komarowatych.
W naturze Ochotkę spotkamy w miejscach często zanieczyszczonych i do tego ubogich w tlen. Niestety wpływa to na jej jakość, ponieważ te larwy ochotki kumulują wszelkiego rodzaju toksyny w swoim organizmie. Karmienie ochotką może być dość niekorzystne zwłaszcza częste. Raczej nie są to bardzo duże larwy, choć te stosowane w wędkarstwie są nieco większe niż te stosowane w akwarystyce. Kolor intensywnej czerwieni i ich ruchy w wodzie powodują, że są chętnie zjadane przez ryby.
Jako że w naturze nie przeszkadza im ubogość tlenu, tak też w takim woreczku w jaki są pakowane pokarmy żywe potrafią żyć naprawdę bardzo długo (nawet kilka tygodni).
Warto zaznaczyć, że ochotka jest pokarmem bardzo kalorycznym i dość ciężkostrawnym. Może ona powodować chociażby otłuszczenie układu pokarmowego ryb. Należy pamiętać, aby starać się karmić tym pokarmem raczej bardzo rzadko, a przede wszystkim nie stosować jej jako pokarm główny. Dodatkowo warto ją przepłukać, aby nie przenieść sobie z nią nic do akwarium.

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2021

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!