Owoce i warzywa
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Warto zaznaczyć, że brokuły nadają się świetnie jako pokarm roślinny w naszych zbiornikach. Tylko teraz pytanie które części podawać i jak?

Otóż brokuły podajemy tak naprawdę na dwa sposoby. Pierwszy sposób to serwowanie naszym roślinożernym podopiecznym liści. Innym sposobem jest podawanie kwiatostanów z łodygami.

Jak przygotować brokuły?

Jeżeli chodzi o liście to można podawać je na surowo, lub po sparzeniu. Należy tylko pamiętać o ich dokładnym umyciu przed włożeniem do akwarium.

Co do kwiatostanów i łodyg trzeba je już ugotować tak, aby lekko zmiękły. Ugotowane warzywo wystudzamy i dzielimy na niewielkie kawałki przed włożeniem do zbiornika. 

Teraz wystarczy już patrzeć jak z apetytem zjadają je zbrojniki i ryby roślinożerne.

UWAGA:

Nie zjedzone resztki staramy się w miarę możliwości usunąć z akwarium. W brokułach znajdziemy witaminy z grupy B, witaminę A i witaminę C.

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!