Owoce i warzywa
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Czy wiedzieliście o tym, że arbuz może nadawać się jako pokarm dla ryb? Jakie ryby będą z tego owocu w akwarium zadowolone?

Otóż to nie jest żaden mit. Arbuz rzeczywiście nadaje się do akwarium w formie pokarmu dla wszystkich ryb roślinożernych.

Najbardziej zadowolone z podania tego smakołyku będą oczywiście wszelkiego rodzaju zbrojniki i pyszczaki.

W jaki sposób przygotować arbuz przed podaniem?

Jak wszystkie pokarmu przygotowane przez akwarystów, arbuz również musi zostać odpowiednio "spreparowany" przed wrzuceniem go do zbiornika.

Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby owoc był świeży. Kroimy go na małe plasterki i pozbawiamy pestek. Takie kawałki należy dobrze umyć pod bieżącą wodą, lub w wodzie z filtra odwróconej osmozy. Następnie umieszczamy arbuza w akwarium i pozostaje nam już tylko patrzeć jak zajadają się nim ryby.

WAŻNE:

Jeżeli sami czasami przygotowujemy różnego rodzaju mrożonki dla naszych podopiecznych, tego owocu nie powinniśmy w nich używać. Arbuz nadaje się w formie pokarmu tylko na świeżo. Nie zjedzone resztki staramy się w miarę możliwości usunąć z akwarium. Owoc ten w ponad 90% składa się z wody i zawiera niewielką ilość witamin oraz składników mineralnych. Arbuzy są za to bogate w przeciwutleniacze takie jak likopen, beta-karoten, luteina, zeksantyna i kryptoksantyna.

 

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!