Opisy ryb


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

Rodzina:

Należy do rodziny ryb Pseudomugilidae.

Pochodzenie:

Gatunek ten w naturze spotkamy w takich miejscach jak Australia i Oceania.

Wielkość:

Dorastają do około 4 cm długości ciała, choć z reguły nie przekraczają 3 cm długości.

Dymorfizm płciowy:

Samce mają wydłużoną płetwę grzbietową oraz płetwy brzuszne i są jaskrawiej ubarwione niż samice. Samice są mniej smukłe, wręcz nieco zaokrąglone.

Akwarium:

Minimalny zbiornik do hodowli tego gatunku powinien mieć około 50 litrów pojemności. Trzeba stworzyć również różnego rodzaju kryjówki naturalne, a w tym celu idealnie sprawdzą się ciekawie powykręcane korzenie. Dodatkowo podłoże piaszczyste i dużo roślin, gdyż w naturze ryby zamieszkują małe akweny, rozlewiska i strumienie właśnie z takim podłożem i bujną roślinnością wodną. Woda musi być dobrze natleniona i filtrowana o temperaturze od 24°C do 28°C, miękka do średnio-twardej i o pH w przedziale między 5, a 7,5.

Rozmnażanie:

W akwarium tarliskowym należy umieść ruszt do ikry, ponieważ ryby rozrzucają ją po zbiorniku i nie opiekują się nią. Samiec zaleca się do samicy i stroszy przed nią płetwy. Wylęg młodych następuje po około 10 dniach, choć czasami trwa on do 2 tygodni.

Pokarm:

Gatunek ten pobiera drobne pokarmy suche oraz niewielkie pokarmy żywe i mrożone.

Charakterystyka ogólna:

Ryby najlepiej czują się w akwarium jednogatunkowym. Są stadne, dlatego też warto posiadać minimum kilka sztuk. Filtracja zbiornika musi być wydajna, ponieważ są wrażliwe na złe parametry wody. Istnieje wiele form kolorystycznych tego gatunku. Można łączyć je z innymi niewielkimi rybami.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!