Fotoreportaże


Zainteresowany reklamą? Napisz do Nas!

 

7 marca 2015 w Warszawskim centrum konferencyjnym „Jupiter” odbyło się I ogólnopolskie sympozjum akwarystyczne, współorganizowane przez Rafała Maciaszka z firmy Kumak shrimp oraz Marcina Wnuka z PeHa 68.

Sympozjum rozpoczęło się niezwykle ciekawym wykładem dr Macieja Wojtackiego pod tytułem „Akwarystyka polska do roku 1939. Rys historyczny”. Opowiadał on o przedwojennej akwarystyce polskiej. Pokazał też wiele unikalnych slajdów z informacjami, notatkami na temat wystaw akwarystycznych w dwudziestoleciu międzywojennym oraz reklam prasowych ówczesnych sklepów.

Drugą nie mniej ciekawą prelekcję pod tytułem” Podstawy akwarystyki naturalnej” poprowadził Marcin Wnuk. W trakcie tej prelekcji Marcin zaprezentował nam styl Takashi Amano oraz jego główne założenia i techniki zakładania akwarium w stylu ”nature”. Poznaliśmy też najgorętsze nowinki techniczne i rozwiązania przodujące w tego typu akwarystyce.


fot. Witold Sosnowski - Marcin Wnuk podczas swojej prelekcji

Kolejnym prelegentem był Mariusz Pożoga z laboratorium 313 ze swym tematem „Historia rozmnażania roślin in vitro oraz zastosowanie w akwarystyce”. Temat roślin in vitro był na tyle ciekawy, że goście zadawali Mariuszowi pytania także podczas przerwy.


fot. Witold Sosnowski - Mariusz Pożoga z laboratorium 313

Następną prelekcję poprowadziłem ja (Witold Sosnowski), która dotyczyła „Oświetlenia akwarium roślinnego. Test porównawczy świetlówek i lamp w technologii LED”. Było to wprowadzeniem w technikę i fizykę światła i zależnościami między widmem światła, a chlorofilami.

Kolejny gość dr Maciej Kamaszewski  ze swym tematem „ Wykorzystanie badań histologicznych i enzymologicznych w żywieniu ryb akwariowych” opowiedział nam o tajnikach opracowywania nowoczesnych, zbilansowanych pasz zarówno dla akwakultury, jak i akwarystyki. Poruszył też istotny temat przyrostu ryb mimo niekorzystnych zmian wewnątrztkankowych, wywoływanych nieprawidłową dietą.


fot. Witold Sosnowski - dr Maciej Kamaszewski

Przedostatnia prezentacja poprowadzona była przez Michała Marcinkiewicza ze Studenckiego koła ichtiologów i akwarystów ZUT. Jej temat to „Wybrane techniki połowu ryb z rodzaju Symphysodon”.Prezentacja ta wywołała chyba największe zainteresowanie zebranych. Ciekawy sposób narracji, mnóstwo zdjęć z dwóch wypraw Michała do Brazylii oraz oryginalne kasarki do połowu dyskowców sprawiły, iż atmosfera na sali mimo późnej już pory stała się bardzo ożywiona. Goście mieli do Michała mnóstwo pytań.


fot. Witold Sosnowski - Michała Marcinkiewicza ze Studenckiego koła ichtiologów i akwarystów ZUT

Sympozjum kończyła prelekcja Rafała Maciaszka ”Ocena krewetek ozdobnych na konkursach międzynarodowych”.


fot. Witold Sosnowski - Rafał Maciaszek (organizator)

Sympozjum odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze, było otwarte dla wszystkich chętnych (po wcześniejszym zapisaniu się) i zakończyło się luźną rozmową przy pizzy. Do dyspozycji gości przez cały czas trwania były gorące napoje i słodkie przekąski (za co chwała organizatorom). W trakcie imprezy odbywały się różne konkursy, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody w postaci krewetek, roślin czy pokarmów. Każdy uczestnik sympozjum dostał też mały zestaw upominków, ufundowanych przez firmę Tropical.

© Akwarysta.EU 2014 - 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!