Opisy ryb morskich
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish


Fot. Mariusz Król - Pictichromis paccagnellae

W naturze spotkamy ją w takich miejscach jak: Pacyfik Zachodni, Wielka Rafa Koralowa, czy Australia.

Jest bardzo ciekawą i śmieszną już z wyglądu rybą, która należy do rodziny Diademkowatych Pseudochromidae i dorasta do 7 cm długości ciała. Możemy pokusić się o jej hodowlę już w akwarium o pojemności od 100 litrów (tylko ten gatunek), lub od około 200 litrów wzwyż ze stabilnymi parametrami wody i temperaturą od 22°C do 27°C. W zbiorniku musi znajdować się bardzo dużo kryjówek z żywej skały.

Kiedyś była klasyfikowana jako Pseudochromis paccagnellae. Ryby wpuszczamy do akwarium jako jedne z ostatnich, a nawet ostatnie, ponieważ są bardzo agresywne. Mimo niewielkich rozmiarów potrafią zaatakować ryby nawet 3 razy większe od nich. Zyskuje sympatyków głównie ze względu na ubarwienie. Ciało jest koloru różowego do połowy, potem zmienia się w pomarańczowo żółty z niebieskim okiem.


Fot. Mariusz Król - Pictichromis paccagnellae

Karmimy ją pokarmami mrożonymi takimi jak artemia, mysis, krewetki koktajlowe, ikra langust oraz pokarmami suchymi.

Ryby nie nadają się dla początkujących akwarystów i nie potrafią żyć w zgodzie z innymi osobnikami tego samego gatunku (trzymamy pojedynczo).

Zobacz również:

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!