Krewetki morskie
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Reklama
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish


Fot. Mariusz Król - Periclimenes brevicarpalis

W naturze zamieszkuje takie miejsca jak: Wyspy Marschalla, Indonezja, Morze Czerwone, Malediwy, czy Australia.

Krewetka należy do rodziny Palaemonidae.

Zbiornik dla tego gatunku nie musi być duży i śmiało można trzymać ją już w akwariach o pojemności od 50 litrów. Parametry wody powinny być stabilne, a woda mieć temperaturę od 23°C do 28°C.

Krewetki dorastają średnio do 4 cm wielkości. Są raczej płochliwe i straszą obserwatora swoimi szczypcami w momencie gdy się zbliżymy do akwarium. Samce są większe od samic, a na ich ciele znajduje się większa ilość białych plam.

ZOBACZ NASZ FILM
Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/vjEnLNAWms8

Karmimy je artemią, mysis, pokarmami mrożonymi i pokarmami suchymi.

Jest to niezwykle ciekawy gatunek, który żyje w ukwiałach. Umożliwia im to ochronny śluz, który tracą wraz ze zmianą swojej wylinki. Wtedy to na nowo przyzwyczajają się do konkretnego ukwiału. Zdarza się że parzydełkowce zamieniane są przez nie na koralowce takie jak Euphyllia. Podobno czasami żyją w symbiozie również z ogórkami morskimi (strzykwami).

Zwierzę nie sprawia problemów i z powodzeniem może być hodowane przez początkujących akwarystów morskich.

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!