Koralowce miękkie
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish


Fot. Mariusz Król - Parazoanthus gracilis

W naturze spotkamy go w Morzu Śródziemnym.

Jest ciekawym i prostym w hodowli koralowcem miękkim koloru żółtawego, który dorasta średnio do około 3 cm wielkości, wymaga wody o temperaturze od 22°C do 27°C i średnich parametrach.

Można hodować go już w niewielkim 30 litrów akwarium. Umieszczamy go w miejscu o średniej cyrkulacji i mocnym oświetleniu. Rośnie w koloniach, które składają się z polipów przytwierdzonych do kawałka skały i szybko rozrastających się w dobrych warunkach.

Odżywia się głównie przez światło za pomocą symbiotycznych glonów (zooksanteli), ale warto dokarmiać go ikrą i planktonem. Dodatkowo należy podawać również stront.

Idealnie nadaje się dla początkujących akwarystów morskich. Należy uważać, ponieważ mogą one zawierać palitoksynę.

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!