Koralowce LPS
Polish Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hungarian Indonesian Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish
Reklama
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Blastomussa wellsi to kolejny z opisywanych na naszym portalu koralowiec LPS.  W naturze jest dość szeroko rozpowszechniony i występuje w wielu regionach takich jak: Wietnam, Australia, Bali, Bunaken, Fiji, Filipiny, Indonezja, Indopacyfik, Japonia, Malezja, Mikronezja, Morze Andamańskie, Morze Czerwone, Morze Koralowe, Morze Południowo-chińskie, Papua Nowa Gwinea, Polinezja, Sulawezi, Sumatra, Tajlandia, Tajwan, Timor, Vanautau, Wielka Rafa Koralowa, Wybrzeże Jawy, Wybrzeże Sumatry, Wyspy Salomona, Zatoka Bengalska.

Jak sama nazwa LPS wskazuje jest to kolejny wielkopolipowy koralowiec twardy. Nie rośnie duży i jego polipy nie przekraczają 5 cm średnicy. Można hodować go już w akwariach o pojemności od 80 litrów wzwyż. Oczywiście jak w każdym przypadku małe szczepki mogą znajdować się w mniejszych litrażach.

Nie jest bardzo trudny w hodowli. Wymaga wody o temperaturze od 24°C do 26°C. Nie wymaga bardzo mocnego oświetlenia, ani cyrkulacji.

Jeżeli chodzi o karmienie to odżywia się przez zooksantele (światło), ale wskazane jest dokarmianie drobnymi pokarmami suchymi, ikrą langust, czy larwami artemii.

Jest dość łatwy do podziału i szczepienia. Musimy odciąć konkretną główkę na szkielecie oczywiście z jak największą starannością. Następnie kleimy ją do podstawki.

Autor artykułu
Mariusz Król "marking" - założyciel i redaktor naczelny portalu Akwarysta.EU. Pasjonat akwarystyki od dziecka oraz autor wielu publikacji i artykułów dotyczących akwarystyki. Wielokrotny zwycięzca konkursów wiedzy akwarystycznej, a także konkursów na najlepszy zbiornik morski.

© Akwarysta.EU 2014 - 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości, lub części zamieszczonych materiałów zabronione!